Ile warto zapłacić?

Długo zastanawiałam się o czym napisać dzisiejszego posta.

Skoro w dzisiejszych czasach sprzedając książkę wpierw sprzedajemy autora, powinniśmy jako autorzy dać się poznać. Możemy rozpisywać się na temat obecnych wydarzeń, sytuacji politycznej, właściwych poglądach na życie, zdrowej żywności, medytacji itp., ale czy to kogokolwiek zainteresuje? Myślę, że to złe podejście. W końcu masz dać się lubić będąc po prostu sobą. Nie wymyślaj czegoś o czym myślisz, że Twoi czytelnicy będą chcieli usłyszeć. Sam wymyśl temat, pisz z sercem, przedstaw siebie jako człowieka. Nikomu nie jest potrzebny Twój „powinno się tak myśleć, postępować” osąd.

Założenie jest proste – pisz o czym Ci tam w duszy gra! Jeśli nie znasz się na polityce, nie wypowiadaj się. Jeśli sport jest Ci obcy – zamilcz w tym temacie. Ale może pieczesz najlepsze na świecie ciastka i chcesz podzielić się przepisem. Może oprócz pisarstwa interesuje Cię działalność charytatywna? Może masz niezwykłego psa, składasz puzzle, lub grasz zawodowo w bilard?

Jeśli mają Cię lubić – będą. Jeśli nie, nie ważne co napiszesz, i tak nie zmienisz ich zdania.

Twoje przekonania i pasje Cię tworzą, zmieniając je po to, by się przypodobać, staniesz się kimś kto nie podoba się samemu sobie.

Zadaj sobie pytanie – czy warto zapłacić tę cenę?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powrót do góry